Харків:
Київ:
+38 (057) 728 56 28
+38 (044) 392 84 00
ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ГАРАНТІЯ ІНФОРМАЦІЯ КОНТАКТИ
RUUA

Статті

Корисна інформація, статті, огляди

Історія виникнення і застосування світлодіодів

Світлодіод або світловипромінювальний діод (СД, СВД, LED) - напівпровідниковий елемент, що створює оптичне випромінювання при пропущенні через нього електричного струму в прямому напрямку.

Перші електричні джерела світла виникли більше 130 років тому, за цей час ми застосовували два види механізмів світла - теплові та на основі розрядів газів. І тільки не так давно, наприкінці 20-го сторіччя, виник третій вид електричних приладів освітлення - напівпровідникові освітлювальні прилади або діоди випромінюючі світло. У світлодіодах знайшов застосування метод створення світла при проникненні електричного струму крізь оболонку напівпровідникового елементу.

Проникнення електричного струму легко уявити як щільний струмінь електронів, спрямований у певний бік, що переміщається під впливом напруги, яка виникає на кінцях провідника струму. Проводячі струм матерії, або інакше кажучи - провідники, можна порівняти з руслом, по якому біжить водний потік, а напівпровідники - з перешкодою, яку потрібно потоку подолати на своєму шляху. В одному напрямку («зверху вниз») потік без складнощів перетинає «поріг», при цьому навіть виробляючи деякий обсяг енергії. Але для того, щоб підштовхнути цей потік до перетину «порогу» в зворотному напрямку, слід докласти певне зусилля, важливе для зростання потоку до розмірів «порогу».

Напівпровідники відрізняються тим, що електричний струм у них тече в одному напрямку, іншими словами - в проводячому. З чого випливає, що при здійсненні  навіть малої напруги (як би нахилу в руслі з водою), легко перетинати перешкоди. У руслі води сила енергії, що утворюється при перетині порога, може змушувати рухатися турбіни, млинові колеса і тому подібні механізми - все визначається висотою перешкоди і обсягом поточної води. Саме таким чином електрони перетинаючи «порог енергії» утворюють енергію. Найчастіше ця енергія виходить у вигляді тепла, але при певних режимах може переродитися навіть у світ. Факт світіння ряду напівпровідникових елементів при проходженні електричного струму був виявлений фахівцями багато років тому (в 1920 році російським інженером А. Ф. Лосєвим).

Слід зазначити, що спочатку це світіння було занадто НЕ яскравим. Але на початку 60-х років виникли нові механізми, котрі практикували цей ефект - індикаторні установки з низьким рівнем червоного, а через деякий час і слабким рівнем зеленого світла. Прилади почали називати світлодіодами. В основі напівпровідникового елемента в них були арсеніди алюмінію та індію, а також «коктейлю» з даних речовин. Віддача світла світлодіодів в ті часи була приблизно 0,1 лм / Вт, що в 100 разів нижче, ніж могли дати лампи розжарювання, а термін роботи дорівнював кільком сотням годин і, тому поки їх не розглядали в ролі джерел світла в популярному значенні.

Ситуація стала виправлятися в кінці 80 -х років. Цьому сприяли праці Ж.І.Алферова, ідругіх вчених, які застосували нові напівпровідникові елементи, котрі дали можливість наростити велику потужність, яскравість, віддачу світла і час роботи світлодіодів. У модернізованих елементах застосовуються різновиди з'єднань індію, галію, алюмінію в різних модифікаціях. Світлодіоди на базі даних елементів могли видати вже досить яскраве світло червоного, жовтого, зеленого і оранжевого кольорів. У 1996 році японським вченим з організації Nichia пощастило винайти найперші світлодіоди, що створюють випромінювання синього кольору. Синє світло за участю люмінофорів стали модернізувати в жовтий, які в поєднанні дали освітлення білого кольору. І вже з 1997-98 рр. у багатьох державах стали створюватися перші світлодіодні освітлювальні установки.

У наші дні світлодіоди (іноземне позначення - LED, Lighting Emitted Diode ) - прогресивний напрямок у сфері джерел світла. На даний момент є світлодіоди абсолютно всіх відтінків веселки - починаючи від червоного, закінчуючи фіолетовим, а поряд з цим діоди, що створюють випромінювання в інфрачервоному середовищі.

Але, поки єдиним стримуючим фактором повсюдного застосування світлодіодного освітлення залишається не мала ціна. Однак, при сьогоднішній вартості електроенергії окупність таких приладів складає від 6 місяців до 2 років, залежно від кількості робочих годин на день. Ресурс роботи світлодіодної лампи, прожектора або світильника становить 10-15 років. Тому, з упевненістю можна сказати, що використовувати світлодіодне освітлення можна і потрібно вже сьогодні.

 

Форма
зворотнього зв'язку
Харків:
Київ:
+380 57 728 56 28
+380 44 392 84 00
Україна, м. Харків,
вул. Серпова, б. 4, офіс 210
Ми в соціальних мережах:
Поділитися:
© 2013-2021, ТОВ "Альтаріс"
Всі права захищені

Використання матеріалів з цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.