Харків:
Київ:
+38 (057) 728 56 28
+38 (044) 392 84 00
ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ГАРАНТІЯ ІНФОРМАЦІЯ КОНТАКТИ
RUUA

Статті

Корисна інформація, статті, огляди

Особливості світлодіодного освітлення

Світлодіодне освітлення - перспективний напрямок технологій освітлення, заснований???? на використанні світлодіодів як джерело світла.

Світлодіоди (СД, СВД, LED - Light Emitting Diode) - напівпровідниковий прилад з електронно-дірковим переходом, що створює оптичне випромінювання при пропущенні через нього електричного струму в прямому напрямку. Їх почали широко використовувати більш сорока років тому - тоді вони застосовувалися в індикаторах електронних приладів, як альтернатива лампам розжарювання і газорозрядним трубкам. За останнє десятиліття яскравість масово вироблених світлодіодів досягла таких значень, що стало можливим створення та освітлювальних приладів на їх основі.

Переваги світлодіода незаперечні: коефіцієнт корисної дії і термін служби у нього більше в 10-20 разів, ніж у традиційної лампи, і в 3-4 - ніж у сучасної енергозберігаючої люмінесцентної лампи. Найвища механічна міцність, надійність і мініатюрність цього приладу дозволяють створювати компактні, яскраві та довговічні лампи і світильники.

Для тих застосувань, де передача кольору відіграє важливу роль - слід враховувати такий параметр, як колірна температура. Вказується вона або в кельвінах, або описово : теплий, нейтральний або холодний білий колір.

Цветовая температура света

Теплий білий (2000-3000 К) - колірна температура наближена до температури ламп розжарювання (відтінок жовтуватого кольору), такі світильники відмінно підходять для прямої заміни ламп або їх доповнення з мінімальним зміною передачі кольору.

Нейтральний білий (3000-5000 К) світло найчастіше застосовується для освітлення робочих офісних приміщень. Також можна використовувати його і для вуличного освітлення в темний час доби.

Холодний білий (вище 5000 К) світло з блакитним відтінком використовується для заміни або доповнення природного (сонячного) освітлення. Такі лампи частіше застосовуються в офісах, торгівельних приміщеннях, а також на виробництвах.

У більшості LED-приладів вказується IP-індекс, який характеризує ступінь захисту від зовнішніх впливів. Індекс складається з власне букв «IP» і двох цифр.

Перша цифра позначає ступінь захисту від механічних проникнень - як приладу від зовнішнього середовища, так і користувача від самого приладу:

РівеньЗахист від сторонніх предметівОпис
0   Немає захисту
1 Діаметр більше 50 мм Великі поверхні тіла (долоня, лікоть), немає захисту від свідомого контакту
2 Діаметр більше 12,5 мм Пальці і подібні об'єкти
3 Діаметр більше 2,5 мм Інструменти, кабелі і т. п.
4 Діаметр більше 1 мм Більшість проводів, шурупи і т. п.
5 Пилозахищені Деяка кількість пилу може проникати всередину, проте це не порушує роботу пристрою; повний захист від контакту
6 Пилонепроникні Пил не може потрапити в пристрій; повний захист від контакту

Друга цифра вказує на стійкість оболонки приладу до впливу рідин:

РівеньЗахист від водиОпис
0   Немає захисту
1 Вертикальні краплі Вертикально капаюча вода не повинна порушувати роботу пристрою
2 Вертикальні краплі при нахилі до 15° Вертикально капаюча вода не повинна порушувати роботу пристрою при його відхиленні від робочого положення на кут до 15°
3 Падаючі бризки Захист бризок, падаючих під кутом  60° до вертикалі
4 Бризки Захист від бризок, падаючих в будь-якому напрямку
5 Втрумені Захист від водяних струменів будь-якого напрямку
6 Морські хвилі Захист від морських хвиль або сильних водяних струменів
7 Короткочасне занурення на глибину до 1м При короткочасному зануренні вода не потрапляє всередину в кількостях, що порушують роботу пристрою
8 Тривале занурення на глибину більше 1м Повна водонепроникність. Пристрій може працювати в зануреному режимі

Світильники на основі світлодіодів - сучасний і економічний вид освітлення. Довговічність і висока надійність LED-світильників дозволять Вам на довгі роки забути про необхідність заміни ламп.

Форма
зворотнього зв'язку
Харків:
Київ:
+380 57 728 56 28
+380 44 392 84 00
Україна, м. Харків,
вул. Серпова, б. 4, офіс 210
Ми в соціальних мережах:
Поділитися:
© 2013-2021, ТОВ "Альтаріс"
Всі права захищені

Використання матеріалів з цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.